Listopad 2013

Chaos - 2. část: Varování

30. listopadu 2013 v 16:00 | Keta
Discord a Celestia. Nedokážu se rozhodnout, kdo z nich je epičtější xD Samozřejmě, že jsem jimi úplně posedlá. Je to jako mytologie! Dva bozi, kteří kdysi jeden druhého milovali, ale stali se z nich nepřátelé kvůli rozdílným názorům na osud světa, kterému vládli... Klišé? Možná. Ale mě ještě bavit nepřestalo :D

Originál: HumanLuna
Překlad: Keta

Chaos - 1. část: Setkání

29. listopadu 2013 v 12:57 | Keta
Omluvila bych se, ale... neudělám to :D Jestli se vám to nelíbí prostě to nečtěte.
Několikrát jsem se přistihla, jak hledím na Discorda a Lunu a nemůžu se rozhodnout, který z nich mi víc připomíná Lokiho. Usoudila jsem, že Loki představuje oba dva, takže je dvakrát tak úžasný xD (Jo, je to divné. Nejsem schopná od sebe oddělit jednotlivé fandomy, proto i když překládám komix z jednoho, myslím při tom na jiný :D)

Ohledně příběhu: stejně jako mnoho jiných komixů i tenhle navazuje na to, že se Luna změnila na Nightmare Moon, byla tisíc let ve vyhnanství na měsíci a pak se vrátila a změnila se zpět na Lunu.

Originál: HumanLuna
Překlad: Keta

1942: Jsi můj nepřítel - Německá strana - 40-45

24. listopadu 2013 v 13:51 | Keta
Dávám sem znova poslední stránku, abych vás mohla včas varovat, že pod perexem jsou krvavé scény.

Tady končí německá strana komixu, budeme pokračovat ruskou stranou.
Doteď si vzpomínám, že jsem u tohohle konce brečela... I když to už je několik let zpátky, co jsem tenhle komix viděla poprvé :D

Překlad: Keta

Hela a Hel

8. listopadu 2013 v 16:09 | Keta |  Loki
Všechno, co na vás vychrlím jako "fakta" je pouze můj headcanon. (Což by mělo být očividné, ale pro jistotu :D) Pokud berete mou verzi jako hotovou věc, pak jsou to zcela legitimní fakta ohledně světa, který se snažím popsat.

Vždycky jsem viděla Helu jako postavu s vnitřním konfliktem. Ale nikdy dřív mě nenapadlo přetáhnout to do extrému. Pak mě to konečně uhodilo do očí: syndrom rozdvojené osobnosti. A já byla tím nápadem tak fascinována, že jsem se okamžitě rozhodla o tom něco napsat. Proto si nejsem zcela jistá, jestli tohle nazvat příběhem (i když, nu, prozatím to má lepší dějovou linii než všechny články v téhle rubrice dohromady :D), je to spíš studie Helina charakteru, abyste vy (i já sama) měli představu, kdo je Hela, jak se chová a jak se projevuje její mentální nestálost.

Protože příběh "Garmr" jsem napsala dřív než tenhle, moje "nová" definice Helina charakteru se na něj ještě nevztahuje. (I když ne, že by v tom byl zas až takový rozdíl.) Navíc jsem si nikdy přesně nebyla jistá, kdy by se asi tak odehrával. Proto tady nikde nenajdete pobíhat roztomilé pekelné psisko.

Pro ty z vás, kdo četli mojí povídku "Následky" a udivilo je, že v téhle povídce nazývám Sigyn Lokiho kamarádkou, je to proto, že v téhle době Sigyn ještě nebyla Lokiho partnerkou. Trápilo ji určité přesvědčení, které jí v tom bránilo. Kdo pozorně čte, najde.

http://fc08.deviantart.net/fs71/i/2013/192/f/5/lady_hela_by_keta97-d6cyhjv.png

Hela a Hel

Celá se třásla, bolestí, strachem a pláčem. Její zlaté vlasy jí spadaly do obličeje, ale odstrčila je rukou, kterou zároveň utírala slzy. Předtím křičela, ale teď už jenom hlasitě vzlykala. Klopila oči a neopovažovala se vzhlédnout.

Hela nad ní stála a tiše ji sledovala, jedním okem, které nebylo zakryté jejími dlouhými černými vlasy. Svou převahu ale jen předstírala. Ve skutečnosti se cítila nejistá a zmatená.