Srpen 2013

1942: Jsi můj nepřítel - Německá strana - 10-20

27. srpna 2013 v 13:03 | Keta
Pokračujeme Německou stranu, protože se mi prozatím nechce začínat tu druhou :D

Překlad: Keta

1942: Jsi můj nepřítel - Německá strana - 1-10

22. srpna 2013 v 14:40 | Keta
Chtěla jsem mít přeložený celý komix, než vám to sem dám, protože už předem vím, že budu mít trochu potíže s počtem stránek xD Ale pak jsem si řekla, že jestli vám sem konečně něco nedám, nejspíš mě sežerete, takže tady - pro jistotu - něco je :D
(Mimochodem, ta "realita" vypadá vedle veškeré té fikce, co tu na blogu mám, trochu nemístně, co? :D)

Tenhle komix - to je trochu matoucí - je fankomix k jinému komixu, který mám taky v plánu překládat. (Ale tenhle je mnohem jednodušší na grafickou úpravu, takže tady je předem xD) Ale to vůbec není důležité, protože potřebujete jenom znát hlavní postavy: německého ovčáka Sarayeva a jeho páníčka, lékaře Maxe.
Určitě vás překvapil nadpis: komix jsou vlastně dva příběhy, které se na konci setkají, každý z nich o jedné ze stran. Ohledně toho jsem se taky ještě nerozhodla, jak udělám xD Přeložit nejdřív celou německou část, nebo zároveň s ní překládat i ruskou (kterou autor teprve kreslí?). Uvidím!

A nelekejte se, že Němci mluví německy! :P Překládám komix z angličtiny, takže když v něm jsou občas německá slova, cítím povinnost je tam nechat.
Překlad: Keta

Dopisy na Měsíc

12. srpna 2013 v 13:00 | Keta
Tento článek je přednastavený v mé nepřítomnosti.

Překlad: Keta
http://th02.deviantart.net/fs71/PRE/f/2013/155/d/5/letters_to_the_moon___keeping_watch_over_the_night_by_arvaus-d67h1ac.png

Má nejdražší sestro,

Tolik si přeji, aby sis tohle mohla přečíst. Tolik jsi přeji, abys byla pořád tady se mnou a ne uvězněná v tom prokletém měsíci. Bez tebe se nemám na koho obrátit, tak snad mi ten kámen na srdci ulehčí, když tohle napíšu.

Opravdu to je teprve měsíc? Dny se v tvé nepřítomnosti táhnou jako roky. Vědomí, co jsem udělala, jenom zhoršuje bolest, kterou cítím a už se díky tomu měním. Jestli to nedokážu překonat, brzy mě to pohltí.

Po nocích je to nejtěžší. Každý večer, když zvedám na oblohu měsíc, pozdraví mě tvůj obraz. Určitě mě nenávidíš za to, co jsem udělala. Jsi schopna vnímat, co se kolem tebe děje? Udělala jsem to já, tak jak je možné, že ani nevím, co jsem to vlastně udělala?

Nejistota tíží mou mysl a zjišťuji, že nemohu spát. Přeji si, kéž bych mohla, abych unikla do svých snů před pohrdáním, které vidím v tvých očích. Ale nemůžu a neměla bych. Jsi stále má sestra a neměla bych se před tebou schovávat.

Takže na tebe budu i nadále dohlížet a postarám se, abys zůstala v bezpečí. To je to nejmenší, co můžu udělat. Jednoho dne přijde čas, kdy se ke mně vrátíš, ale do té doby budu bdít a litovat svých činů.

Doufám, že nebudeš pryč moc dlouho.

S láskou,
Celestia

Garmr

8. srpna 2013 v 18:31 | Keta |  Loki
Vytvořila jsem si novou rubriku a hloupý zvyk zabývat se tím, jak vypadá život severských bohů. Pro nedostatek lepšího názvu je rubrika titulována "Loki" - protože ho miluju. To by vám mělo stačit jako vysvětlení :D (Je to zhruba jako rubrika Portal. Proč se na mě takhle díváte?! :D)
Většina věcí bude mít co dělat s ním. (Zastavte mě, mám chuť napsat jeho biografii! :D)
Ještě uvidím, co sem vlastně budu dávat, ale prozatím by to mohly být takovéhle příběhy, co sesmolím xD Popřípadě komixy od Savu, jestli se je rozhodnu překládat :D (Ano, ještě jsem to nezmínila - ne přímo, takže tady to je, pro ty, co to nevědí: Savu momentálně kreslí komixy o Lokim a já váhám a váhám.)

Existují dva způsob vyobrazení Lokiho jako rodiče: první je, že si Loki své rodiny nevšímá a vůbec se o ni nestará. Druhý, který preferuji, je, že Lokimu na rodině záleží a i když je občas chladný, dělá všechno pro dobro svých dětí.
I když je pravda, že vzhledem k tomu, jak se k němu a jeho rodině ostatní bohové chovají, ten milující Loki nemá šanci to překonat aniž by zešílel bolestí, zatímco ten bestarostný by asi měl lepší šance. Ale mě se takové vybrazení Lokiho příčí. On svou rodinu miluje.


Garmr

Hela stála u vstupu do knihovny a tiše sledovala svého otce, který seděl u jednoho ze stolů a četl si knihu o magii. Musela se ho zeptat na něco smrtelně důležitého.
"Můžu mít štěňátko?"
Loki ani nevzhlédl od knihy: "Ne."