Květen 2013

Lví královna - Kapitola 6. Syn tichých hvězd

21. května 2013 v 14:00 | Keta
Tohle je moje oblíbená kapitola...
No, nic víc vám nepovím. :D

Překlad by me

Rodinu si nevybereš

10. května 2013 v 20:50 | Keta
Úplně nejdřív: nové formátování odstavců, přesněji takové, které je vůbec rozpoznatelné :D Jindy jsem líná to celé procházet a "odstavcovat", ale tentokrát jsem se překonala (určitě jste na mě hrdí, viďte? xD)
Další naprosto nepodstatná věc, kterou jsem dokonce už zmiňovala: miluju princeznu Celestiu. A tím bych se tak trochu chtěla omluvit těm, kterým vadí, že neustále překládám příběhy o ní... Ono to má možná něco společného s tím, že u ní mám jistotu, že se bude vždy vyjadřovat spisovně - ach, jaké nádherné problémy překladatel musí řešit!

Originál: brokendragon
Překlad: Keta

Rodinu si nevybereš

"Ještě jednu otočku, princezno?"

Celestia se přikrčila, když se na dohled objevil hrad Canterlot. Věděla, že by se neměla takhle zdržovat, ale vzhledem k tomu, že v Equestrii nedošlo k Setkání Bohů už pět tisíc let, věřila, že má na trochu nervozity právo. Odložila by to o dalších pět tisíc, kdyby mohla, ale přímou žádost z Asgardu nemohla odmítnout.

Povzdechla si. "Přistaneme."


Tam za lesy - Strana 20-30

9. května 2013 v 20:35 | Keta
Mám pro vás novou anketu. Vzhledem k tomu, že vím, že si ji každý z vás vysvětlí úplně jinak: ptám se především na to, co vás více přitahuje, co je pro vás důležitější a čeho si více ceníte. (A aby to bylo ještě těžší, připomínám, že krása nemusí znamenat jenom lidský vzhled ;))

Překlad by me

Čekání

4. května 2013 v 17:42 | Keta
To byste mi nevěřili... ale důvod, proč sem tohle teď dávám, je, že mi to už pěkných pár měsíců leží v dokumentech s tím, že "udělám ještě jednu kontrolu, než to sem konečně dám". Na kontrolu jsem líná a teď je to tady jen proto, že jsem se konečně po těch měsících sebrala a řekla si, že to sem prostě dám. Proč se o to nepodělit, když jsem se s tím už překládala, že?
Pokud máte rádi synopse nebo prostě něco, co vás připraví na to, co budete číst, tento krátký příběh se zabývá nesmrtelností (z toho plyne, že to je smutné, tak). Já jdu; pravěpodobně překládat něco, co sem dám až zase za dalších pár měsíců :D

http://media.moddb.com/cache/images/groups/1/6/5666/thumb_620x2000/Celestia_And_Luna_by_Rizcifra.png
Originál: Tayman
Překlad: Keta

Čekání

"Prosím, nezapomeň na mě, Celestio. Dovol mi přežít, i když jen v tvé paměti. Budeš zde, až se zem začne rozpadat. Mé kosti tu už nebudou. Nedovol, aby zmizel i můj duch."