Únor 2013

Tam za lesy - Strana 1-10

22. února 2013 v 21:37 | Keta
Vzpomínáte ještě na komix Liščí pohádka? Savu udělal víc verzí, ale tahle je nejnovější a očividně nejúspěšnější. Třeba se tentokrát dostaneme na konec příběhu, než se zase rozhodně změnit styl :D
Postavy zůstávají stejné jako v Liščí pohádce, proto se můžete podívat na starý přehled postav, jen příběh je tentokrát jiný a tím pádem se i některé informace o postavách mohou lišit...

Překlad by me

Moje slohovka - Za dveřmi

20. února 2013 v 14:51 | Keta
Tohle je moje už asi rok stará "slohovka"; nikdy jsem jí nevěnovala moc pozornosti... ale vyhrála jsem s ní soutěž, tak hádám, že si přece jen trošku pozornosti zaslouží. (Ano, Keta by měla momentálně psát slohovku, ale místo toho se hrabala ve svých dokumentech a když našla něco zajímavého, rozhodla se, že se o to s vámi musí podělit... xD)
Bylo to inspirované obrázkem a nikdy jsem pro to neměla nadpis, takže název článku s tím má sotva co dělat :D Obrázek sem bohužel dát nemůžu - nemám ho v počítači.


Skokem překonala práh a prudce za sebou zabouchla těžké kovové dveře. Její vyčerpané svaly ochably a ona se zhroutila k zemi, lpíce na masivní klice, aby udržela alespoň část těla ve vertikální poloze. Dusot těžkých kroků na dlažebních kostkách venku téměř neslyšela, tlumený dveřmi a přehlušený hukotem krve v jejích uších. Kdyby to nebylo nemožné, její dech a tep by ještě zrychlily, když se kroky přiblížily až ke dveřím. Na krátký okamžik ztichly, a když se ozvaly příště, vzdalovaly se. Dovolila si oddechnout.
Pomocí kliky, ze které nespouštěla ruce, se vytáhla zpět na nohy a konečně se otočila od dveří. Před ní byla rozlehlá místnost, plná lavic, zdobená sochami a zlatem. Okamžitě poznala interiér kostela, kam každou neděli chodila, a urychleně sklonila hlavu. Modlitba, kterou zašeptala mezi ještě stále nezklidněným dechem, byla především poděkováním za to, že se jí podařilo alespoň na čas uniknout.
Z překrásně zdobených oken a z kamenných soch na ni shlíželi mlčky andělé. Při pohledu na ně ji napadlo, zda ji jeden z nich stráží, i když vzhledem k situaci, před kterou právě unikla, se to nezdálo pravděpodobné. Ale neopovažovala se zpochybňovat Boha a jeho síly. Kdyby jí tak jen mohli poradit, co má dělat…
Mlčky se vrátila zpět ke dveřím. Její dech byl konečně klidnější, i když srdce i dál vyplašeně bilo. Vybízelo ji, aby utekla, i když rozum jí říkal, že jediná rozumná věc je zůstat v úkrytu. Pod Boží ochranou by se jí nikdo neopovážil ublížit. Na druhou stranu, nedokázala se smířit s představou, že by v kostele zůstala skrytá až do rána. I přes to, jak nebezpečná temnota venku byla, nesměla po svém Bohu žádat víc, než jí už dal.
Její prsty se zase jednou těsně přimkly ke klice. Sluch jí předtím jasně potvrdil, že její pronásledovatel odešel. Ale co když jen číhal poblíž? Čím déle stála s rukou na klice, připravená kdykoli otevřít dveře, tím víc měla pocit, jako by zkameněla a nedokázala se pohnout. Srdce jí málem vyskočilo z hrudi. Přes rameno vrhla poslední krátký pohled na kostelní interiér. Její oči padly na tvář kamenného anděla, který se na ni díval s lítostí v očích.
S trhnutím otevřela dveře a vyběhla ven do tmy. Zvuky jejích kroků na kamenné dlažbě se odrážely od zdí domů a vracely se s lehkou ozvěnou. Nikoho nespatřila. Už si byla jistá, že se svého pronásledovatele zbavila, když se přímo před ní náhle jakoby odnikud zjevila temná postava.
Její křik brzy utichl a s ním i ozvěna jejích kroků…

Dodatky ke komixům od Savu0211 - Zira: alternativní teorie

7. února 2013 v 15:00 | Keta
TLK komixy od Savu možná skončily, ale to neznamená, že nemá autor stále další představy a nápady... A já je všechny věrně přeložím :D

Překlad by me

Teorie č. 1

http://fc00.deviantart.net/fs70/i/2012/182/3/2/zira_alternative_theory_no1_by_savu0211-d55j6dl.jpg

Vrátí se; vždyť jí to Scar slíbil. A tak Zira čekala a snažila se udržet otevřené oči. Kolik večerů a nocí už takhle strávila, v očekávání svého partnera? Ale dnes ráno jí slíbil, že spolu stráví večer... I když už byla noc a Zira byla v jeskyni pořád sama.
Doufala, že ji žádná ze lvic neviděla čekat. Sloužilo by jim to jen jako dobrý důvod, proč ji a Scara zase začít pomlouvat. Ach, jak ty drbny nenáviděla!
Ale Zira si musela přiznat, že Scar znovu porušil svůj slib. Nevrátil se domů dostatečně brzo, ne před tím než Zira prohrála souboj se svýma unavenýma očima. Ale proč? Proč jí říkal, že přijde, když to nikdy neudělal...?
Když Scar konečně odsouhlasil jejich vztah, Zira byla tou nejšťastnější lvicí na světě, protože se do něj zamilovala už na první pohled... a on ji pak přijal za svou partnerku. Ale skončilo to tak, že spolu stejně netrávili čas. Většinou byla Zira sama. Nebyla šťastná a tentokrát si byla jistá, že až ráno Scara najde (většinou spát po svém boku, jako by se nic nestalo), rozejde se s ním. Poví mu, že chce někoho, kdo se k ní bude chovat líp...
Ale v srdci věděla, že se to nikdy nestane. V momentě, kdy uvidí svou lásku, na všechen vztek zapomene.
Místo toho bude vrčet na všechny, kdo se jí budou snažit otevřít oči ohledně jejího vztahu. Ty hloupé lvice jí jenom záviděly její štěstí. Nevěděly, co je to pravá láska.

V této teorii je Zira zcela podřízená Scarovi. I když má momenty uvědomění, nikdy by se s ním nerozešla. Takže má často špatnou náladu a vylévá si vztek na ostatních - zvlášť, když se jí pokusí pomoci a řeknou něco proti jejímu partnerovi. Vždy bude bránit Scara - vždyť on má určitě pro své chování dobré důvody a všechny ostatní lvice jí jen závidí.Teorie č. 2


Tady je naopak Zira dominantní. Podobně jako Lady Macbethová, Zira chtěla být královnou a když bylo zřejmé, že se Scar nikdy nestane králem, začala ho postrkovat, aby dosáhl svého osudu.
Samozřejmě, že by Scar taky chtěl být králem, ale byl ochotný přijmout otcovo rozhodnutí, že dědicem trůnu je prvorozený. I když cítil žal, nechystal se nic udělat, aby změnil svůj život.
Ale jeho partnerka to nepřijala. Donutila ho udělat všechno proto, aby se stal králem. Nechtěla být partnerkou nikoho, trosky, věčného prince... Chtěla krále! Nikdy by se svým partnerem nebyla spokojená, kdyby Scar zůstal pouze královým bratrem.

Princezna Celestia nenávidí čaj - Část druhá

5. února 2013 v 14:00 | Keta
Druhá a poslední část příběhu :)
To je ten problém s překládáním příběhů - když si nepospíším, zapomenete, co se v příběhu mezitím stalo. Pokud ale nevěřím sama sobě a obávám se, abych nezlenivěla než se dostanu k další kapitole nebo konci příběhu, je bezpečnější přeložit celý příběh naráz a pak ho sem teprve publikovat. To by ale znamenalo, že bych sem do té doby neměla, co dát. Hm, možná by to nebylo tak složité, kdyby prostě nebyla líná, že? :D

Originál: Skywriter
Překlad: Keta

Princezna Celestia nenávidí čaj

Část druhá

"Dysgeusia," řekl doktor Caduceus, můj královský lékař, zatímco jsme se snažili protlačit davem mladých ministrů, kteří na mě všichni do jednoho mávali papíry.
"Zdravíčko," odvětila jsem v pokusu o vtip. Celkem vzato měli mladí ministři dnes šťastný den, protože jak má frustrace s mou součastnou situací rostla, rozháněla jsem se schvalovacím razítkem divoce a svobodně, jako bych jím mlátila obilí. Touhle dobou jsem už schvalovala všechno, co jen vypadalo jako stoh papírů a dokonce i pár věcí, co ne. Například myslím, že jsem o pár metrů zpět schválila, aby byla předána pěkná řádka výkonných pravomocí orientálním vázám. Doufala jsem, že toho nezačnou zneužívat.
"Ne, Výsosti," opravil mě doktor Caduceus. "Dysgeusia znamená-"
"Ztráta smyslu pro chuť, ano, doktore," řekla jsem. "Já vím."
Doktor, vínově zbarvený jednorožec, tiše zaskučel, jak se dral kolem malého bezmocného poslíčka. "V tom případě také víte," řekl, "že existuje mnoho nemocí, které mohou dysgeusiu způsobit. Vážných nemocí, Výsosti."
"Doktore Cadocee," řekla jsem, zatímco jsem ležérně schválila studování efektů, které má sýr na magnetické pole planety. "Cením si vašeho zájmu. Ale musím vás ujistit, že se můj názor na chuť čaje nezměnil. Připadá mi stejně nechutný, jako mi připadal včera a předevčírem."

Princezna Celestia nenávidí čaj - Část první

3. února 2013 v 15:51 | Keta
Předpokládám, že jste si všimli, že jsem založila rozcestník s přeloženými povídkami. Bylo to proto, že jsem si uvědomila, že nemám kam tuhle povídku dát, a že nejspíš stejně budu překládat i další příběhy. Takže se hodí.
Teď ohledně tohohle: příběh se celkem skládá ze dvou částí. Trochu mi tady na blogu chybí humor, tak proč bych sem nedala tuhle geniální povídku? :D
Navíc, princezna Celestia je nejlepší :P

Originál: Skywriter
Překlad: Keta

Princezna Celestia nenávidí čaj

Část první

"Čaj, Výsosti?" zeptala se šedo-hnědá jednorožka a nabídla mi jednu z nesčetných královských varných konvic.
"Samozřejmě, paní Cozy," řekla jsem a zvedla svůj nádherný antický čínský šálek z nádherného antického mahagonového čajového stolku zahalený v nádherné antické jednorožčí magii. "Jestli mě mé nádherné antické smysly neklamou, pro dnešní ráno jste vybrala silný domácí černý čaj, že?"
"Ovšem, Výsosti," odvětila paní Cozy, "Vím, jak ho máte ráda. A jen aby vaše Výsost věděla, na vaše setkání se slečnou Sparkle budete mít lahodný jasmín ze Srí Laňky. Ta klisnička zbožňuje květiny, že?"
"Ano," souhlasila jsem a mile se na královskou čajovou služebnou usmála. "Ona, já a jasmínový čaj je už několik let staré spojení."
"Je dobré mít mezi přáteli malé rituály a tradice," řekla paní Cozy a pobaveně si na okamžik spočinula kopýtkem na tváři. "Každopádně, předpokládám, že potom budete chtít něco k jídlu, takže k tradičním řeřichovým chlebíčkům si dáme žlutozelený čaj. Na váš rozhovor mezi čtyřma očima s princeznou Lunou budete mít šedý čaj, a jestli odpustíte staré klisně její nadšení, tak právě jeho bergamotová vůně je obzvláště strhující."
"To ráda slyším," řekla jsem. "Váš šedý čaj je dokonalý, paní Cozy."


Lví královna - Kapitola 4. Válečné bubny

2. února 2013 v 20:45 | Keta
Za leden mám jenom dva články? Jak je to možné, vždyť... vždyť...! Já tenhle blog přece vůbec nezanedbávám! :D
Ne, vážně, věřte mi, neustále přemýšlím nad všemi těmi věcmi, co sem chci dát...
Ano, musela bych je nejdřív přeložit, než je sem dám, v tom to vázne. xD Ale slibuju, že se s tím pokusím pohnout... I když řeším jeden ze svých odvěkých problémů: nevím, na co se soustředit dřív a když svou pozornost rozpolcuji, pracuji pomalu a bez výsledků.
Krátká verze: tenhle blog není pozastavený a nepřestal mě bavit, přísahám! :)
(Óó a mimochodem, vzhledem k tomu, že tohle je 30 stránek, počítá se to za tři články, ano? ... Proč jsem tak posedlá čísly? :D)
Varování: krev!

Překlad by me