Říjen 2011

Vyhnanec - Strana 530-540

31. října 2011 v 15:17 | Keta
V mnoha komixech Zira oslovuje Vitani "malá lovkyně"... Nemá někdo tušení proč? :D Pokud vím, ve filmu nic takového nikdy neřekla - ve filmu snad s Vitani ani nikdy nemluvila :D Hrozně moc se mi to oslovení líbí, jen by mě zajímalo, kdo ho vymyslel x)

Překlad by me


Vyhnanec - Strana 520-530

30. října 2011 v 13:04 | Keta
Nejspíš mě nikdy neomrzí žasnout nad neexistencí času xD Jak může být najednou jinej čas aniž by se něco stalo? xD Znamená to, že je moje tělo o hodinu mladší než by normálně bylo touhle dobou, protože se posunul čas? :D Ale jak by mohlo něco ovlivnit stárnutí těla? Hm a když už jsem u toho, na jakym principu vlastně funguje stárnutí těla? xD Vzdávam se, na tohle nikdy odpovědi nenajdu :D

Překlad by me


Vyhnanec - Strana 510-520

29. října 2011 v 13:22 | Keta
Začínáme s pátou částí komixů od Savu0211 a ani tu nemáme cover! D: To je drzost, půjdu si stěžovat! xD
Hah, to je funny, mluvím anglicky aniž bych si to uvědomovala :D Jenže jak se dá asi tak přeložit "cover", aby to pořád znělo tak cool? xDD

Překlad by me

Zimní mráz

28. října 2011 v 15:43 | Keta
Nemohla jsem si pomoct, tenhle komix se mi prostě nějak zalíbil, tak jsem se rozhodla, že ho sem dám...
Pozn. Je tam trochu krve... :D
Ten název jsem se rozhodla nepřepisovat, abych to úplně celé nezničila... ;)

Co když v roce 2012 přijde "doba ledová" a všechno zahyne? :3

Překlad by me

Dodatky ke komixům od Savu0211 - Nová budoucnost

27. října 2011 v 12:34 | Keta
A když už jsme na konci těch Dědiců, mám tady malý doplněk, ohledně toho, co se s vyhnanci dělo dál... I když na stejné téma tu mám i pár minikomixů xD Tohle se konkrétně týká lva, kterého Vitani potkala (minikomix o tom najdete: tady)
Na rozdíl od ostatních doplňků, které většinou vysvětlují chování a city postav, tohle je prakticky to, čemu říkám "obrázek s příběhem" xDD
Připadá mi docela zvláštní, když to je napsané jako příběh xD Je to o tolik jiné než komix... :3

Překlad by me
http://fc06.deviantart.net/fs71/i/2011/083/0/2/new_future_by_savu0211-d3cdpzy.jpg

Kosa tajně lvici následoval. Posledních pár dní na ni dohlížel, od té doby, co potkala toho lva a i dnes viděl, jak se znovu setkali. Zavrčel, když je uslyšel smát se a chichotat, jako hloupá lvíčata. Neměl z jejich setkání radost, ale co mohl dělat? Jeho teta Vitani byla hrozně tvrdohlavá a bohužel starší než on. Neměla žádný důvod poslouchat svého mladšího synovce, který byl v jejích očích stejně dost paranoidní.
Nešlo o to, že by měl Kosa něco osobně proti jejímu příteli, jen se bál, že Vitani opustí jeho smečku kvůli cizímu lvu nebo se cizí lev stane součástí jeho smečky. Kvůli své minulosti byl Kosa velmi nedůvěřivý. Byl příliš mnohokrát zrazen těmi, kterým tolik věřil. Jediným, v koho měl plnou důvěru, byla jeho matka.
"Ty je zkrátka nemůžeš nechat na pokoji, že?" zaslechl za sebou Kosa šepot své matky. Šedo-hnědá lvice si lehla vedle něj a usmála se.
"Nezamlouvá se mi," zavrčel.
"Nezamlouvá se ti nikdo..."
Kosa po Azře střelil pohledem, ale zůstal zticha.
"Možná to není tak zlé, synu. Vitani mi řekla, že je ten lev urozený. Jednoho dne bude vládcem království..."
"Super! A co bude s námi? Máme se snad stát jeho poddanými, mami? Nechci mít nižší postavení než snobské rozmazlené princátko, co se náhodou zamilovalo do mojí tety."
"Podle mě nevypadá jako snob, Koso a nemáš důvod se bát, že bys přišel o svou pozici v naší smečce. Nemyslím, že by ho příliš zajímala naše smečka, ale nás by měla zajímat ta jeho. Podle mého soudu je perfektním partnerem pro mou sestřičku a měli bychom doufat, že Vitani zůstane v jeho království."
Kosa pohlédl na svou matku. "Co tím myslíš? Proč bychom z toho měli mít radost? Vitani patří k nám." zeptal se zmateně.
"Přesně tak a právě proto, že je jedna z nás, to je tak důležité. Měl by ses naučit získávat z věcí výhody. Spřátelit se s celým královstvím se občas může velmi hodit. Zvláště takovým, jako jsme my."

Zasnoubený - Strana 20-30

26. října 2011 v 12:32 | Keta
Než začneme s Vyhnancem, uděláme si malou pauzu :3 Takže tady je pro změnu tenhle komix ^^
To tykání a vykání se mi začíná vymykat z rukou :D

Překlad by me

Dědicové - Strana 500-510

25. října 2011 v 13:01 | Keta
Tak! Konečně máme Dědice za sebou xD Teď nás čeká Vyhnanec a potom...! Potom začnu překládat nový komix od Savu0211! BUDU ho překládat, je to jasné?! *v očích se jí leskne fanatické šílenství*
A ke komixu: povězte Baridi hezké sbohem, ano? :D Už má ten svůj strašný život za sebou, třeba konečně dojde osvícení ^^

Překlad by me

Dědicové - Strana 490-500

24. října 2011 v 11:57 | Keta
Tisíc sto stránek komixů od Savu0211 Oo Z toho pětset nový verze :3
Hahá, celej tejden nemáme školu! xDD Třeba budu mít konečně trochu času na všechny ty věci, co bych měla udělat... Huh, mno nevim, jestli mi věříte, ale já sama se na sebe moc nespoléham xD

Překlad by me


Dědicové - Strana 480-490

23. října 2011 v 12:08 | Keta
Jak tady na prvních dvou stránkách Kopa mluví, hrozně moc se mi líbí, co říká xD
Omlouvám se za zpoždění, ale nějak se mi nechtělo přidávat xDD (Jo a co se týče zpoždění při komentování, tak to platí zhruba to samé :D)

Překlad by me

Dědicové - Strana 470-480

20. října 2011 v 15:04 | Keta
Dneska je 20.10. - kdopak si vzpomene, co to znamená? :D
Mno nevim, sama tomu kalendáři moc nevěřim... Nemohl přece uplynout celej rok! xD To je hloupost, vzhledem k tomu, že jsem ani nestihla obnovit všechny komixy... :D No, nestihla - spíš se mi nechtělo xD
Ale rok to prostě být nemohl!
Poslední dobou odmítám věřit, že je možné, aby vůbec jakýkoli rok uplynul, jestli chápete, jak to myslím xD Prostě si teď nějak myslím, že mohou plynout dny, mohou plynout týdny a - třeba - se mohou čas od času i vystřídat měsíce, ale roky se prostě nemění xD
Ještě jednou mě tenhle svět takhle nemile překvapí a přísahám, že se odstěhuju do Ponyville! :D

Překlad by me


Syn filozofa - Strana 170-180

19. října 2011 v 14:24 | Keta
Konečně je tu zase jednou tohle ^^
V průhledných bublinách mluví Elian (jeho "snové já") a bez bublin je hlas "snové bílé lišky". Na první stránce jsou slova bez bubliny Rolliny myšlenky. ;)

Překlad by me

Dědicové - Strana 460-470

18. října 2011 v 16:21 | Keta
Mám hrozně ráda tu scénu, kde Nala "koupe" Gizu xDD

Překlad by me

Dědicové - Strana 450-460

17. října 2011 v 14:22 | Keta
Nemůžu si pomoct... ta Jalia tu je tak... hrozně moc hezká :3
Ale Giza je samozřejmě nejkrásnější xD

Překlad by me

Baridi

16. října 2011 v 12:03 | Keta
Vysvětlit Baridi bylo jistě třeba a jsem moc ráda, že to autor udělal... :)
Je totiž - podle mě - dost těžké pochopit, proč je taková, jaká je...

Překlad by me
http://fc01.deviantart.net/fs70/i/2011/031/8/b/baridi_by_savu0211-d38i6aa.jpg

Zkrátka se narodila zlá nebo alespoň taková, čemu říkáme zlý.
Někteří lidé samozřejmě říkají, že se nikdo nemůže narodil zlý. To není tak úplně pravda. Samozřejmě, že žádná živá bytost se nerodí s pocitem, že je zlá nebo s chutí stát se zlou.
Například my lidé jsme společenské bytosti, je to pro nás přirozené (vím, že někteří říkají, že jsou samotáři, že nikoho nepotřebují atd... ale přesto jsou společenské bytosti).
Takže zlo je vlastně definováno neexistencí společenského cítění.
Ale na světě existuje (naštěstí jen) pár lidí, kteří skutečně nejsou společenští, kteří skutečně nemají žádné společenské cítění... Neuznávají zákony nebo společenská pravidla, neuznávají city jiných lidí, neuznávají nic, co pochází od ostatních lidí. Ne proto, že by se báli, nebo že by byli hloupí (většinou jsou velmi inteligentní a umí manipulovat s lidmi), nebo z politických a náboženských důvodů... Pouze proto, že žijí v úplně jiném světě, kde je jen jeden "Bůh" a to jsou oni sami. Všechny ostatní živé bytosti mají nižší postavení a jako bozi si můžou dělat, co se jim zachce, protože zákony stanovují oni.

Takoví lidé necítí k ostatními lidem lásku a dokonce ani nenávist, což z nich v našem chápání dělá zlé (a nebezpečné). Myslím, že samotný komix je dobrým příkladem. Spousta lidí "miluje" Ziru, ale v reálném životě (a v komixu vlastně stejně taky) to je vrah. Je to masová vražedkyně. A se Scarem je to to samé, samozřejmě. Ale můžeme s nimi sympatizovat, protože je chápeme. Jako společenské bytosti potřebujeme emoce, abych ostatní pochopili a dokonce dokážeme i přijmout, když někdo někoho zabije, pokud existuje emocionální důvod. Dokonce i nenávist se uznává jako důvod. Samozřejmě, že netolerujeme vrahy a musí být potrestáni... ale občas s nimi dokážeme soucítit. Například když matka zabije člověka, který ublížil její osmileté dceři. Myslím, že důvod nenávisti je pochopitelný, i když bude potrestána zákonem. Ale pokud neexistuje emocionální důvod - říkáme, že je ta osoba prostě zlá. Důvod zkrátka uniká našemu chápání.

Takže Baridi je zkrátka postava, která tím nejextrémnějším způsobem (je to fikce, samozřejmě) ukazuje nespolečenskou poruchu osobnosti a to je něco, s čím se narodíte. V reálném životě není každý, kdo má tuhle poruchu, násilný masový vrah, (nemusí být ani násilný) - ale dá se uhodout, že většina známých masových vrahů tuto poruchu má.

Dědicové - Strana 440-450

15. října 2011 v 12:31 | Keta
Lalala... Tohle je zlomový okamžik, protože když jsem si jednou - asi po sté - přečetla tuhle část komixu, zjistila jsem, že mám vlastně hrozně moc ráda Kiaru, protože zcela odpovídá mému pohledu na svět :3
Vlastně jsem jí vždycky měla ráda - v době, kdy jste mě ještě nenakazili láskou k záporákům :D
Mno a teď znova zjišťuju, že jsem si jí oblíbila... Protože Kiara má pravdu! x) "Je tak nevinný... Miluje své tety, protože věří, že ony ho také milují..."
Dokonce uznávám, že má Kiara pravdu i na konci LK2 - nejde o důvody boje, ale o to, že nepřátelé by měli být jiní než jsme my... A když nejsou, není důvod bojovat :3

Překlad by me

Dědicové - Strana 430-440

13. října 2011 v 17:28 | Keta
Zatraceně, co to se mnou zase je... Zjišťuju, že vlastně neustále čekám na budoucnost :D A nějak se nedokážu soustředit na přítomnost, dokud mám před sebou vidinu budoucnosti... Co je na tom ovšem nehorší - nejsem si tak docela jistá, co tou budoucností vlastně myslím :D Nevím o tom, že bych měla přesně stanoveno, na co vlastně čekám xD

Překlad by me

Zlomený: Příběh Kiva - Strana 25-30

11. října 2011 v 18:52 | Keta
Nanana, pro změnu tu mám tuhle věc :D
Dlouho to tu nebylo... a je to vina autora! Připadám si skoro až hloupě, že to sem vůbec dávám... xD

Překlad by me

Dědicové - Strana 420-430

10. října 2011 v 16:54 | Keta
Vzdávám se své snahy, překlad bude muset počkat, až mě přestane tak hrozně bavit číst xD
Mám samozřejmě na mysli překlad Vyhnance, nemusíte se bát - nebo si dělat naděje - Dědice budu přidávat dál... :D

Překlad by me

Dědicové - Strana 410-420

9. října 2011 v 14:35 | Keta
Fakt mi to nějak nepřekládá, spíš mám chuť číst... :D To tady už dlouho nebylo... Upřímně, hroznou dobu jsem nečetla! :D

Překlad by me

Dědicové - Strana 400-410

8. října 2011 v 15:34 | Keta
Neposlušná Keta nepřekládá! xD To od ní není hezké, budu ji muset přinutit :/

Překlad by me