Červenec 2011

Takův příběh - Strana 40-50

27. července 2011 v 15:00 | Keta
Proboha, teď když se podívám na to datum, kdy tu byl Takův příběh naposled...! To jsem si fakt dala až takovou pauzu? Připadalo mi to jenom jako pár dní... :(
Nejhorší na prázdninách je, že utíkají hrozně rychle xD

Překlad by me

Momentky ze Lvího krále - 6

25. července 2011 v 11:38 | Keta |  Lví král
*zastaví se uprostřed šíleného tance po stropě*
Nějak teď nemám co přidávat, protože si zase jednou vymýšlím biliony blbin, co bych chtěla zkusit udělat... A tohle k tomu taky patří, protože už jsem to dlouho nedělala (a teď nevíte, jestli mluvím o článku, nebo o svém tanci na stropě... hm, řekněme, že o obojím :D)
Slibuji, že se polepším, plánovala jsem si totiž, že během prázdniny sfouknu celej Takův příběh... xD Zatím to na to moc nevypadá, co se dá dělat, ještě pořád jsem nepochopila, že prázdniny nejsou nekonečný... :D
A co se týče toho dessu v předchozím článku... Nemám v plánu ho sem dát, udělala jsem další - dokonce myslím, že hezčí, jenže na tom jsem taky udělala chybu, že při nastavování blbne :D Prostě asi desinger nebudu xD

Tak jo, jdeme na ty momentky...


Kiara: "Fůůj, strašně mu páchne z pusy!"
Kovu: D8

Ach jo, co tady zase dělám xD

21. července 2011 v 17:20 | Keta |  Bla-bla-bla
Problémem je, že mám pocit, že nedělám nic...
...kromě hádky s Lai O_o

Mno, nějak nevím, co dělám... Pořád něco sleduju. A přemýšlím, co bych sem dala, ale nedávám sem nic, protože nmám, co sem dávat - protože pořád jen něco sleduju (filmy a tak xD)
Hm, asi tady budete muset strpět moje kresbičky, protože když nevím, co publikovat, snažím se to zachránit takovými věci :D

Mimochodem (páni, tohle je ale krátký článek Oo), včera večer jsem udělala dess, s plánem dát si ho sem... Mým problémem je, že se mi ho nepodařilo nastavit (zkoušela jsem to na pokusnym blogu, ne tady :D)
Takže... pokud tady tenhle dess uvidíte, znamená to, že se mi to podařilo. ^^
Půjdu to dál zkoušet, třeba se mi to jednou podaří xD


Haháá *poskakuje okolo*, já udělala dess!! xDD A dokonce se mi lííbíí :DD

EDIT: *po pár pokusech se vrací* Aha, už to chápu, ten dess nejde nastavit, ach jo... :D
Mno, budu se muset snažit dál a vymyslet nějaký, který nastavit půjde... xD

Takův příběh - Strana 30-40

19. července 2011 v 16:00 | Keta
Ach, koukám, že je nějaké nové vkládání obrázků... Třeba už mi to nebude dělat do článků odstavce navíc ^^
Po dlouhatánské době tu mám konečně Takův příběh :D Mám pocit, jak bych to už nepřekládala roky...

Překlad by me

A zase zpátky...

16. července 2011 v 18:31 | Keta |  Oznámení a podobně
Keta se kupodivu vrátila a žene se vám opět otravovat životy... :D Takže si nemůžu odpustit své oblíbené, buď skončete s oslavami, nebo začněte slavit... xD
Když tak přemýšlím nad tím, jak jsem se bála, že to nepřežiju, nejspíš bych si měla zvyknout víc věřit své andělce ( i když ona mi odmítá sdělit budoucnost a samozřejmě, že by mi nikdy neřekla "Umřeš!"... Ona vždycky jen řekne "Postarám se o tebe", což ovšem může i znamenat "Pokud umřeš, odvedu tvou duši domů..." xD)
Po příchodu k PC mě převálcovala hromada kritických komentářů (nebo mi to tak přinejmenším připadalo... Omlouvám se, pokud píšete hezké komentáře... Laina kritika vás bohužel v mojí hlavě zastíní (ach jo... promiň, Lai, musela jsem si postěžovat, jsem hroznej kňoural) :D
K té anketě o lovci a kořisti... Větší část z vás mě k mému obrovskému údivu nepochopila. Brali jste to z různých pohledů... na které bych bez vás v životě nepřišla :D Pro mě je samozřejmé, že když mluvím o lovci a kořisti, zabývám se logicky přírodním sledem, znáte to přece, takový ten koloběh života... Srnka je kořist a vlk je lovec... Chtěli byste být radši srnkou, nebo vlkem?

Teď se vám musím omluvit, že se nějak necítím na komentování všech těch článků... Takže buď seberu odvahu někdy později, nebo to nechám na zítřek... (a dnes se budu zaobírat výhradně kreslením a psaním, snad si při tom trochu odpočinu, chm...)
Člověka by nenapadlo, že se na dovolené může tak strašlivě unavit... D:

↓ (Tahle Keta není nijak naštvaná, nebo nešťastná z toho, že je tady... Je jen unavená, tak ji nechte, ať si chvilku odpočine :D)

Přeložená povídka - Konec smíchu

15. července 2011 v 14:00 | Keta |  Lví král
Něco pro milovníky dlouhých povídek :D Pokud myslíte, že jsem se zbláznila, nejspíš máte pravdu xD

Zdroj obrázku: ZDE
Autor originální anglické verze: ZDE

Konec smíchu

Lvíče se světlou srstí poskakovalo krátkou trávou tak mrštně, že jeho matka, i když její nohy byly delší, jen stěží držela krok s jeho divokým hopsáním.
"Pomaleji, Nalo, pomaleji!" protestovala se smíchem.
"Panečku, pořádně jsem jim ukázala, co mami?" Nala neposlouchala. "Být jen o trochu blíž a bum! Všichni by koukali!"
I když bylo lvíče ještě příliš mladé na to, aby se se smečkou účastnilo lovu, její matka pro ni udělala soukromou hodinu lovu a byla hrdá na to, jak si Nala vedla.
"Nemůžu se dočkat, až to povím Simbovi!" pokračovalo lvíče. Lvice, Sarafina, se zatvářila provinile.
"Drahá, vždyť víš, že se od tebe ještě nečeká, že budeš lovit. Myslela jsem, že jsme se dohodly, že tenhle výlet bude naše malé tajemství?"
"Ale jenom Simbovi! Prosím, mami? Je to můj nejlepší kamarád - a bude mi tááák závidět!" dodala Nala a oči se jí uličnicky zaleskly.
"Tak tedy ano," usmála se Sarafina. "Myslím, že je nemožné vás dva držet od sebe."
Byla ráda, že její dcera má tak dobrý vztah se synem krále Mufasy. Celá smečka věděla, že se čekalo, že se vezmou, až dospějí a jejich pevné přátelství to mnohem víc usnadní. Sarafina byla nadšena, že byla Nala vyvolena jako princova nevěsta a osobně si myslela, že je pro mladého Simbu dokonce víc než jen partnerka.
Nala mluvila dál, jak šplhali ke svému domovu, Hrdé skále. "A po večeři ukážu Simbovi, kde jsem málem chytila srnku a potom půjdeme dolů k jezeru, abychom se podívali na zem plameňáků. A zítra -"
"Ticho!" řekla její matka tak podivným hlasem, že neutišitelná Nala ihned ztichla. Její uši poklesly; co udělala špatně? Pak spatřila zbytek smečky, své tety, bratrance a sestřenice, shromážděné v kruhu okolo špičky vyčnívající skály - místa, které se zaujímalo, když bylo potřeba říci důležité novinky. Ale mluvčí uprostřed nebyl impozantní král Mufasa, ale jeho mladší bratr: Scar.Zasnoubený - Strana 10-20

13. července 2011 v 14:00 | Keta
Tadá, po dlouhatánské době tu je tohle! :3

Překlad by me


Přeložená povídka - Shledání matky a dítěte

11. července 2011 v 14:00 | Keta |  Lví král
Přeložená povídka, kterou jsem až doteď publikovala pouze na ScarFanu...

http://www.mylionking.com/fan/art/Artists/Atarial/Art/zira%20and%20nuka.png
Zdroj obrázku: ZDE
Autor originální anglické verze: ZDE

Shledání matky a dítěte

Zira bojovala tak, jak bojovala vždy. Pohazovaná vířícím proudem, otlučená a poškrábaná od suti, kterou řeka sebrala během své divoké cesty, bojovala každým svalem svého těla, aby udržela hlavu nad zpěněnou hladinou.
Nesměli vyhrát, její zrádný syn a vražedné Simbovo dítě. I když ji všichni její spojenci opustili, a dokonce i vychytralá Vitani přelezla na stranu nepřítele; i když přišla o všechny své děti, jedno mrtvé a ostatní ztracené, bojovala dál. Raději svěřila sama sebe řece, než aby přijala pomoc od Kiary a z řeky také povstane. Sama a bez cizí pomoci Zira všechny porazí.
Stiskla čelisti, i když jí voda stále tekla do chřípí. Byla oslepena a ohlušena jejím náporem a nejistá si tím, která cesta vede nahoru. Rozbolely ji nohy, jak se napjala, aby zabránila svému zmáčenému, těžkému tělu se potopit. Byla připravena na Simbu a celou jeho smečku; nyní musela bojovat se samotnou přírodou. Ale stále se nevzdávala.
Její hlava na okamžik vyplula a Zira zalapala po drahocenném vzduchu před tím, než byla opět stažena dolů. Hořká bahnitá voda prosákla mezi jejími vyceněnými tesáky. Ať bojovala, jak chtěla, její plíce se pomalu plnily kapalinou. Její srdce bušilo zbytečně, duníce v uších lvice, jak se snažilo načerpat nedostatečnou dávku kyslíku do bijících končetin - končetin, které postupně začínaly tuhnout pod nemilosrdným bitím proudu.
Pouze její vztek jí pomáhal vydržet. Tak jako rozkazovala Kovuovi během měsíců jeho výcviku, nyní nutila své neochotné tělo, aby plnilo její rozkazy. Ostrá bolest v boku, když narazila do balvanu, ji probrala, připomněla jí, že je ještě stále naživu a tak křečovitě zamáchala předními nohami. Její tlama opět prorazila hladinu, ale tak krátce, že nestihla popadnout ani trochu vzduchu. Zaklonila hlavu zpět, aby dosáhla nahoru a v myšlenkách křičela na své tlapky, aby správně pracovaly a plavaly.

Chybějící části - Strana 1-10

10. července 2011 v 14:00 | Keta
Vypadá to, že překládám nový komix xD

Překlad by me

Dovolená ^^

8. července 2011 v 19:06 | Keta |  Oznámení a podobně
Netušila jsem, jak ten článek pojmenovat :D
Jednoduše zítra odjíždím a vrátím se za týden, ahoj ^^ Takže si budete moct vychutnat úžasný týden bez mého otravného já! :3 ...Ten jen částečně, protože moje články tu budete mít stejně :D
Přednastavila jsem na každý den (kromě zítřka) jeden článek, který jsem dosud publikovala jenom na ScarFanu a ne tady xD Takže ScarFaňáci už ty články budou pravděpodobně znát...
Víc mě toho nenapadá...
Snad je, že kdybych za týden nenapsala článek o mém návratu, nejspíš to znamená, že už nikdy nepřídu... v takovém tom "věčném" smyslu... (Tedy ne, že bych se třeba urazila, ale spíš... zabila :D) Jednoduše, pokud tu dovolenou nepřežiju, neuvidíte tady ode mě článek (docela logický)...
Ach, mé milované komixy, jak moc je chci všechny přeložit... Doufám, že to přežiju :D (Heej, to je snad poprvý, co doufám v něco takovýho, i když sotva začaly prázdniny, tak je to pochopitelný ^^ Horší to bude na začátku školního roku a na jeho konci (ne, nemysli na to, Keto, klídek DD:)
Takže, abych konečně utnula to nesmyslné krafání... (hezký slovo, proč ho nepoužívam častěji? :D)
Chci vám taky oznámit, že mám novou anketu :D Poslední dobou mi nějak jde vymýšlení anket ^^ Vždycky jsem s tím měla problém a najednou...
Mno, k anketě: Hrozně by mě zajímalo, co z toho byste si vybrali... Má odpověď je "za bé", tedy druhá možnost :3
To bude asi tak všechno, už vás nebudu nudit... Jsem teď napůl šílená (to bude ze sledování těch poníků, hihi ^^)

Jsem líná nakreslit něco nového (ti, co znají mé DA už tohle viděli) ↓

Takův příběh - Strana 20-30

7. července 2011 v 13:06 | Keta
Taky to máte rádi, když se vám zdají prorocké sny? :3 Dneska se mi zdálo o tom, že autorka dokončila dalších deset stran komixu Zasnoubený, který tady budete mít přednastavený až odjedu, a byla to pravda x)) (Ale zdála se mi taky hromada pěkných blbin, tak doufejme, že se to taky nevyplní :D)
Mimochodem, mám novou anketu, tak určitě odpovězte a pokud chcete, napište mi, co si o ní myslíte :3

Překlad by me

Syn filozofa - Strana 140-150

4. července 2011 v 18:21 | Keta
A konečně po dlouhé době autor nakreslil dalších deset stran tohohle xD
Nemám tušení, kdo na prvních stranách mluví (to šedě podbarvené písmo), tak se mě na to neptejte! xD

Překlad by me

Takův příběh - Strana 10-20

2. července 2011 v 17:35 | Keta
Tak, po týdení neaktivitě tu konečně jsem xD Nějak jsem v tom týdnu neměla čas na překládání, ani chuť na psaní (jako něčeho hloupého třeba do Bla-bla-bla). Ale teď začaly prázdniny, tak třeba budu mít času víc... :3 I když při pomyšlení na to, kolik věcí jsem se rozhodla, že nakreslím, napíšu, přeložím, přečtu a prostě udělám, mi možná ani ty prázdniny stačit nebudou xD
Včera jsem mimochodem opět po dlouhé době mluvila s vodou... x) Napadá mě, že tady vážně o telepatii nic moc nepíšu, jenže když ono není co psát :D S vodou jsem nemluvila o ničem významném, jen jsem si společně s ní užívala radosti a lásky, která mě zaplavovala... :)

Překlad by me