Květen 2011

Syn filozofa - Strana 120-130

29. května 2011 v 17:46 | Keta
Keta neví, co se s ní děje, ale nějak jí to nepřekládá :D No, snad se to zase brzo zlepší...
Jedním z mých problémů ale taky může být, že se bojím, abych nedopřeložila to, co mám na překládání... Protože s tímhle komixem jsme dohonili autora (na další stránky se odpříště čeká) a jak jsme na tom s Vyhnancem tuším víte...
EDIT: Pokud to nevíte, tak s Vyhnancem na tom jsme tak, že jsme v polovině... A Vyhnanec je poslední pátá část komixů od Savu0211... Což znamená, že na tom taky nejsme nijak dobře, pokud se netěšíme na jeho konec

Překlad by me

Dívka plamenů - Kapitola 2.

26. května 2011 v 22:20 | Keta
Jsem šílená, že vám to sem dávám, je to trapnej hnus :D Pokud nechcete, nečtěte to - vlastně vám za to budu vděčná :D Mám teď nějakou... náladu, ve které nedokážu dělat nic jiného než hanit sama sebe :D
No, tady to je (pro ty sečtělejší či rejpavější z vás) a já se jdu zahrabat :D (Jop a pokud to toužíte vědět, po téhle kapitole si dám zase chvíli ve psaní pauzu... dál jedndouše nic napsáno nemám a ani nic moc psát neplánuju :D)
Óó, mimochodem, když už píšu článek, před okamžikem zázračně zmizela bouřka nedaleko (ha, jakej já mám pojem o prostoru? :D) našeho domu... Prostě zmizela a to zrovna ve chvíli, kdy začínala být nejhlasitější... :)

Kapitola 2.
Po prohlídce všech místností co jich jen na hradě bylo, je průvodkyně zavedla do hradního sklepení. Alespoň tam bylo snadné vnímat její výklad - nebo spíš mnohem nesnadnější výklad ignorovat.
Sklepení totiž zahrnovalo mučírnu, a když se průvodkyně rozhodla detailně popsat způsoby středověkého mučení, bylo jasně vidět, že ji všichni moc dobře slyší, i když by - v některých případech - raději neslyšeli.
I Rebeka byla mimoděk nucena pečlivě poslouchat jaké ohavnosti se dříve lidem děly a v hlavě jí už nezůstala ani vzpomínka na oheň, či cokoliv s ním společného.
Náhle zářivka, která do té doby osvětlovala podzemní místnost, ve které stáli, dvakrát blikla a zhasla. Vše se pokrylo neprostupnou temnotou. Nikdo nemluvil, všichni se jen bezradně rozhlíželi. Výklad průvodkyně vystřídalo její znechucené mumlání, kterým se zároveň omlouvala za vyrušení a zároveň nadávala na zářivku, která podle jejích slov zhasínala poměrně často.
Slyšeli ji, jak nejistě kráčí ke zdi a po hmatu hledá vypínač. Když ho konečně našla, několikrát ho vypnula a zapnula. Ztichlým sklepením se jeho cvakání neslo neskutečně hlasitě. Ať se ale snažila sebevíc, světlo se už znovu nerozsvítilo.
Cvakání ustalo a místo něj ticho narušil její ztrápený hlas: "Nemá někdo z vás nějaké světlo? Musely vypadnout pojistky a já na ně potřebuju vidět."
Většina lidí ihned začala hledat po kapsách, nebo v taškách své mobilní telefony. Ti, kteří je nehledali, byli buď příliš líní, nebo je s sebou neměli. Tedy až na Rebeku.

Vyhnanec - Strana 530-540

25. května 2011 v 16:04 | Keta
Táák... další stránky s Jaliinou hloupostí xD
Mimochodem... miluju tu poslední stránku... Je tak nádherně smutná :(

Překlad by me

Syn filozofa - Strana 110-120

22. května 2011 v 12:14 | Keta
Tohle tu taky dlouho nebylo... Děsně se mi do toho nechtělo :D
Pokud nevíte, kdo je Kronos, najděte si to v googlu nebo na wiki xP
A mimochodem... jestli mi tady jenom jediný človíček zakňučí, že to nechápe, tak půjdu vraždit! Jestli nejste schopni pochopit, že tenhle komix není o tom, že vše pochopíte, tak nechápu vaše chápání... -_-

Překlad by me

Vyhnanec - Strana 520-530

20. května 2011 v 21:00 | Keta
Myslím, že mám právě za sebou jeden z těch strašlivějších týdnů svého života :D Škola si na mě zasedla xD
Úplně jsem zapomněla jak ráda překládám... Takže si asi nedokážete představit, jak se tady teď raduji, že jsem v sobě zase tu radost našla :D Měla jsem pocit, že jsem už svůj cíl ztratila nadobro... Při překládání ho ale opět ovšem nacházím,... i když jde jen o něco tak jednoduchého jako je dopřeložím těch deset stránek" :D
Měla jsem v plánu si vám tady stěžovat, jak jsem nešťastná... Slavme, protože namísto toho jsem šťastná :)

Překlad by me

Syn filozofa - Přehled postav

15. května 2011 v 16:36 | Keta
Omlouvám se, ale posledních pár dní se děje hrozně moc věcí... A když už mám trochu času, tak mi to nějak nepřekládá xD Takže tady máte jenom přehled postav... vypadá to, že autor je líný, nebo nerad dělá přehledy postav... Každopádně víc informací nedodal :D

Překlad by me
http://philosoficate.weebly.com/uploads/5/7/9/5/5795593/4705793_orig.png

Elian. Hlavní hrdina Syna Filozofa. Zdá se, že má nějaké znalosti alchymie, i když není učený.

Vyhnanec - Strana 510-520

13. května 2011 v 13:00 | Keta
V týhle části komixu si prostě hrozně uvědomuju, jak moc nenávidím Jaliu... Jenom tak vypadá, nebo je vážně tak hloupá? :D

Překlad by me

Dívka plamenů - Prolog + Kapitola 1.

11. května 2011 v 21:51 | Keta
Sice to zase nikdo nebude číst (píšu fakt až tak hrozně?), ale dám vám to sem :D
A mimochodem můžete porovnat - ten prolog jsem psala někdy před dvěma roky a první kapitolu před pár týdny ;) (Tomu se říká dát si přestávku ve psaní povídky! :D Ne, akorát ten prolog je ze starý verze a já se rozhodla udělat verzi novou (a to je tahle :D)... Stará verze má 24 kapitol a 97 stran ;))
A abyste se nelekli, co to je za blbost - je to fantasy povídka! :D
(Jako vždy... obávám se, že nic jinýho neumim :D)

Prolog
Na umělohmotném linoleu v prostorné kuchyni jednoho honosného bohatého domu, seděla malá holčička a kreslila si na papír pastelkami malé ohníčky. Bylo jí kolem tří let, ale plameny uměla kreslit hezky.
Kolem ní prošla asi dvaceti-pětiletá žena, její matka, a z kapsy elegantní blůzky jí vypadl zapalovač. Žena si toho nevšimla a šla dál, zaměstnaná mobilním telefonem.
Zapalovač dopadl na zem vedle holčičky. Dítě na chvíli odložilo pastelku a vzalo zapalovač do ruky. Hned po prvním pokusu se objevil nad zapalovačem malý plamínek. Děvčátko se zasmálo a pohladilo oheň prstem. Ten se jen lehce zavlnil.
Holčička přiložila zapalovač na papír pokreslený plamínky a ten v okamžiku vzplál. Vzala ho do holých rukou a přitiskla si ho k obličeji.
Oheň v ní vzbuzoval radost a sílu. Nespálil jí. Ani vlasy jí nezačaly hořet, přestože si je k plamenům tiskla.

Vzbudila se. V hlavě jí doznívala vzpomínka na sen, který se jí ještě před okamžikem odehrával před očima. Věděla, že ta dívka je ona sama. Každý den se jí ten sen zdál. Každý den od onoho dne, kdy se jí to stalo.

Syn filozofa - Strana 100-110

9. května 2011 v 18:45 | Keta
No, tak do tohohle se mi teda vůbec nechtělo! :D
Spíš jsem uvažovala o tom, že vám sem dám svou povídku... Chtěli by jste? xD Já vím, že ne, nebojte se... Ale pořád nad tím přemýšlím... :D
Překlad by me

Krátké komixy od Savu0211 - Narozen mezi tradice

7. května 2011 v 18:19 | Keta
Čekali jste Syna filozofa? :D
No, zatím tady máte jen takový krátký komix o tom, jak si Sina naplánovala budoucnost svých dvou dětí... Tohle se odehrává hned na začátku první části Takova příběhu ;)
Tohle je snad poprvé, co souhlasím se Simbou: Ty tradice by se měly zrušit! :D (V tomhle komixu Simba není, mluvím o Simbovi z filmu :D)

Překlad by me

Vyhnanec - Strana 500-510

6. května 2011 v 21:29 | Keta
No, právě jsem si to spočítala... Těchlech deset stránek mi zabralo pět a půl hodiny! :D To je dvakrát víc než to bývalo dřív xD Jsem fakt děsně líná, nechápu, co to se mnou je... xD

Překlad by me

Obrázky s příběhy - 3

5. května 2011 v 16:26 | Keta |  Lví král
Co se to se mnou děje? Jsem hrozně líná, neschopná, neaktivní... :(
A tohle tady navíc už nebylo takovou dobu... xD Plánovala jsem to už dřív, ale nechtělo se mi hledat obrázky xD

http://fc07.deviantart.net/fs71/f/2011/122/9/2/training_by_dj88-d3fexev.jpg

"Zaútoč silněji!!!"
Zira znovu praštila do skály, neschopna už cítit své tlapky, které začaly krvácet.
"SILNĚJI! Nevidím jiskry..."
"Prosím, tati!!... Já už nemůžu..." Malé lvíče se rozplakalo.
"ZIRO! Neříkej mi tak... a zaútoč na ten kámen silněji!"
Zira ronila slzy, jak se znecitlivující bolest šířila z jejích tlapek po celých předních nohách.
Byla jí taková zima, byla tak unavená a zraněná, že to mohla jen stěží snést... Začala klesat k zemi...
"ZIRO, VSTAŇ!" zařval její otec, bez nejmenšího zájmu o fyzický stav malého lvíčete.
Znovu se pokusila o výpad, ale pouze přitlačila svou krvácející tlapku ke skále a pomalu sjela drápy dolů, zanechávajíc na skále škrábance.
Kuzimu zamrskal zklamaně ocasem, když spatřil svou dceru klesnout zpět k zemi, vyčerpanou...
"ZIRO!"
Zhroutila se, plačíc v dešti.
Kuzimu pozvedl tlapu, přiběhl ke lvíčeti a udeřil ji hřbetem své tlapy, až odletěla několik kroků pryč a bolestivě si odřela břicho.
"ZIRO, POSTAV SE ZPĚT NA NOHY! ZAÚTOČ ZNOVU!"...

Syn filozofa - Strana 90-100

2. května 2011 v 15:07 | Keta
Jo, já vím, ta anketa je divná :D Prostě mě to tak napadlo... xD
A co se týče tohohle, dosáhli jsme sta stran, takže můžeme uspořádat oslavu! xD

Překlad by me